У чотирьох містах Донеччині до кінця 2020 року мають з’явитися п’ять нових стадіонів, два з яких – у Краматорську. Це крите футбольне поле в парку «Сад Бернацького» та спортивно-оздоровчий комплекс по вулиці Парковій біля Центру позашкільної роботи управління освіти Краматорської міської ради, в якому знаходиться дитячо-юнацька спортивна школа №2 (ДЮСШ №2). Будівництво обох об’єктів йде по графіку. Будівництво футбольного поля в «Саду Бернацького» фактично завершено, будівництво об’єкту біля ДЮСШ №2 триває.

Згідно проекту, спортивно-оздоровчий комплекс поруч із ДЮСШ№ 2 матиме обладнане дренажною системою футбольне поле зі штучним покриттям розмірами 105×68 м, легкоатлетичні доріжки по колу,сектор для стрибків у довжину, спортивні майданчики для зайняття воркаутом та пляжним волейболом, тенісний корт, трибуну для глядачів, хазяйські будівлі, роздягальні та підсобні приміщення, а також освітлення. Об’єкт зводиться за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку, міського та обласного бюджетів, в рамках програми президента України «Велике будівництво».

Це буде загальноміський об’єкт, доступний без обмежень для всіх жителів міста. На об’єкті буде забезпечена доступність для мало мобільних груп населення. Також заплановано, що до об’єкту буде прокладено під’їздну дорогу та обладнано автомобільну стоянку на 25 місць.

Проект комплексу корегувався двічі. До кінця 2019 року на об’єкті було виконано земельні роботи. При виконанні земельних робіт було виявлено не несені на плани комунікації – силові електричні кабелі, на перенесення яких за межі комплексу прийшлось залучати додаткові кошти, та додатково проводити погодження з енергетиками.

Наразі будівництво спортивно-оздоровчого комплексу відбувається згідно з графіком. При відсутності перебоїв у фінансуванні об’єкт буде відкрито для відвідувачів 30 вересня.

Для довідки

Початок масштабної програми – національного проекту «Велике будівництво» було ініційовано восени 2019 року Президентом України Володимиром Зеленським. Це спільний проект Президента та Уряду, мета якого — побудувати необхідні об’єкти інфраструктури по всій Україні. Програма має забезпечити реалізацію державної політики щодо економічного зростання та інвестиційної привабливості територій, покращення надання соціальних послуг тощо.

Починаючи з 1 березня 2020 р. в рамках національного проекту «Велике будівництво» в Україні на понад 300 об’єктах одночасно почалися будівельні роботи. У планах протягом року зведення понад 100 шкіл, 100 садочків, 100 стадіонів та 200 нових приймальних відділень лікарень. Також буде збудовано 4000 км доріг. Очікується, що всі плани будуть втілені вже до кінця цього року.

Програма здійснюється в кожному регіоні України за рахунок Державного фонду регіонального розвитку, субвенції місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток окремих територій, субвенції на реалізацію програми «Спроможна школа для кращих результатів» та коштів місцевих бюджетів. Завдяки цьому проекту Уряд планує створити 150 000 нових робочих місць.

За словами заступника начальника управління фізичної культури та спорту ДонОДА Наталії Точилової,в рамках проекту «Велике будівництво» протягом 2020 року у Донецькій області буде побудовано футбольне поле у парку «Сад Бернацького» у Краматорську, стадіони у містах Волноваха, Слов’янськ та Селидове та спортивно-оздоровчий комплекс у Краматорську.

За словами Наталії Точилової, загальний обсяг фінансування цих п’яти проектів складає майже 114 мільйонів гривень, з яких 76,2 мільйони – це кошти ДФРР, решта – кошти місцевих бюджетів та субвенції на соціально-економічний розвиток територій.

Олександр ОлійникКраматорскНовиниКраматорск,КраматорськУ чотирьох містах Донеччині до кінця 2020 року мають з’явитися п’ять нових стадіонів, два з яких – у Краматорську. Це крите футбольне поле в парку «Сад Бернацького» та спортивно-оздоровчий комплекс по вулиці Парковій біля Центру позашкільної роботи управління освіти Краматорської міської ради, в якому знаходиться дитячо-юнацька спортивна школа №2...Життя Краматорська, Краматорського району,  Донецької області