4 лютого 2020 р. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП, Київ) прийняла Постанову №283, якою змінила тарифи на водопостачання та водовідведення для жителів Краматорська та інших міст Донеччини.

Відповідно до цієї постанови з 5 лютого 2020 р. Постановою НКРЕКП (Київ) №283 від 4.02.2020р. для жителів Краматорська встановлено наступні тарифи на послуги: централізованого водопостачання у розмірі 14,97 грн. без ПДВ (17,964 грн. з ПДВ); центрального водовідведення – 7,96 грн. без ПДВ (9,552 з ПДВ).

Таким чином для краматорців буде діяти тариф на централізоване водопостачання та водовідведення в розмірі 27,516 грн./м куб. – зростання тарифу складе 6,12 грн./м куб.. Перші нарахування по новому тарифу КВП «Краматорський водоканал» буде здійснювати з 1 травня 2020 р.

Якщо порівнювати затверджений НКРЕКП (Київ) тариф для Краматорська з тарифами для інших міст України та Донеччини, то в інших містах вони такі: Бердянськ – 48 грн./м. куб.; Бахмут (раніше Артемівськ) – 38,6 грн./м. куб.; Кропівницький (раніше Кировоград) – 37,6 грн./м. куб.; Мелітополь – 35 грн./м. куб.; Запоріжжя – 32,6 грн./м. куб.; Покровськ (раніше Красноармійськ) – 32,34 грн./м. куб.; Слов’янськ – 31,6 грн./ м. куб. На Донеччині нижче ніж у Краматорську тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення тільки у обласного підприємства монополіста КП «Компанія «Вода Донбасу» – 25,84 грн./м. куб., та у Маріуполі – 22,97 грн./м. куб.

До речі, комунальне підприємство Донецької обласної ради КП «Компанія «Вода «Донбасу» монопольно постачає комунальному виробничому підприємству Краматорської міської ради КВП «Краматорський водоканал» технічну воду з каналу «Сіверський Донець – Донбас» та вже підготовану до споживання питну воду.

Діючий у Краматорську до 1 травня 2020 р. тариф на централізоване водопостачання та водовідведення з використанням внутрішньо будинкових систем (для багатоквартирного сектору) покриває собівартість КП «Краматорський водоканал» лише на 64,64%.

Тариф, який не покриває витрати КП «Краматорський водоканал», та регулярно низький рівень розрахунків жителів Краматорська за надані водоканалом послуги, призвели до накопичення заборгованості водоканалу за воду перед її монопольним постачальником КП «Компанія «Вода Донбасу».

КП «Компанія «Вода Донбасу», використовуючи своє становище монопольного постачальника води для Краматорська, регулярно вдається до різноманітного тиску – то зменшуючи середньодобову подачу води на Краматорськ, то попереджуючи про можливість повного відключення міста від постачання води.

На даний час заборгованість КВП «Краматорський водоканал» перед КП «Вода «Донбасу» складає понад 70 млн. грн..

Для часткового покриття розрахунків за придбану воду з КП «Компанія «Вода Донбасу» КВП «Краматорський водоканал» щорічно отримує з міського бюджету фінансову допомогу. Так в 2019 році місцевий бюджет профінансував борги КВП «Краматорський водоканал» за поставлену у місто воду в сумі 54,9 млн. грн.. В 2020 році таке фінансування з міського бюджету заплановано в розмірі 56,2 млн. грн..

Введення в дію нових тарифів для споживачів багатоквартирного сектора призведе до додаткового отримання в якості оплати за надані послуги з централізованого водопостачання та водовідведення близько 1,5 млн. грн. на місяць, що дозволить частково проводити розрахунки власними коштами водоканалу за придбану воду, та зменшити накопичену заборгованість перед КП «Компанія «Вода Донбасу».

Олександр ОлійникКраматорскНовиниКраматорск,Краматорськ4 лютого 2020 р. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП, Київ) прийняла Постанову №283, якою змінила тарифи на водопостачання та водовідведення для жителів Краматорська та інших міст Донеччини. Відповідно до цієї постанови з 5 лютого 2020 р. Постановою НКРЕКП (Київ) №283 від 4.02.2020р....Життя Краматорська, Краматорського району,  Донецької області