23 квітня у Краматорську відкрився Донецький обласний художній музей – на Тріумфальній, 8, у Старому місті тепер розташовується Сектор сучасного мистецтва цього музею. Про це повідомляє KramatorskPost.

У Краматорську музей розпочав свою роботу з виставки “Схід-Захід разом”. Вона проходить в рамках підписаного меморандуму між чотирма областями – Львівською, Донецькою, Івано-Франківською і Луганською. На виставці “Схід-Захід разом” представлені 56 робіт понад 20 художників із Львівщини та Донеччини.

Директорка музею Олена Фідря розповіла, що у 2015 році заклад був перереєстрований на підконтрольній території. У 2018 році у Дружківці відкрився Сектор сучасного мистецтва, який тепер переїхав до Краматорська. Окрім того, ДОХМ має ще один відділ – Музей народної архітектури, побуту та дитячої творчості у селі Прелесне.

Завідувачка Сектору сучасного мистецтва ДОХМ Ольга Пальона розповіла, що експозиція розпочинається з портрета видатного львівського художника Олега Микити у виконанні Петра Сипняка.

Саме Олег Микита і був автором концепції виставки – показати через мистецтво єдність України. Проєкт охоплює кілька виставок і не ставить жодних рамок ні щодо стилю, ні щодо рівня митців. 

Спершу “Схід-Захід разом” експонувалася у Львові – там були представлені картини 26 художників із Західної та Східної України, серед яких були роботи краматорського митця В’ячеслава Гутирі

У Краматорську представлені 56 робіт 24 художників із Львівщини та Донеччини. Наш регіон в основному представляють маріупольскі митці: Сергій Баранник, Оксана Гнатишин, Дарія Узун, Ганна Апельт-Матвейчук, Анастасія Юрченко-Джой. Львівщину представляють Ігор Гавришкевич, Ігор Колісник, Олександр Коровай, Віктор Москалюк, Ілона Ткачук, Тетяна Шепеть, Роман Яців та інші.

Планується, що на початку червня виставка відкриється у Маріуполі – до цього міста приїдуть майстри зі Львівської та Івано-Франківської областей. Також виставка має відбутися на Івано-Франківщині, а потім об’їде усі регіони країни.

Виставка “Схід-Захід разом” у Краматорську триватиме до 31 травня. Музей працює з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 17:00. Вартість квитка – 17 грн (дорослий), 8 грн (дитячий). Довідки за телефоном: (050)833-00-59.

adminAlex27ДонбасКраматорськКраматорський районНовини23 квітня у Краматорську відкрився Донецький обласний художній музей - на Тріумфальній, 8, у Старому місті тепер розташовується Сектор сучасного мистецтва цього музею. Про це повідомляє KramatorskPost. У Краматорську музей розпочав свою роботу з виставки 'Схід-Захід разом'. Вона проходить в рамках підписаного меморандуму між чотирма областями - Львівською, Донецькою, Івано-Франківською...Життя Краматорська, Краматорського району,  Донецької області